AURA GOLF RY:N HALLITUS

Seuran yhdistysmuotoisuus takaa, että kaikki jäsenet voivat yhtäläisesti vaikuttaa seuran asioihin vuosikokouksessa, jossa valitaan uudet hallituksen jäsenet sekä käsitellään seuran toimintakertomus ja -suunnitelma sekä vahvistetaan seuraavan kauden jäsenvelvoitteet.

Yhdistyksen hallitukseen valittujen puheenjohtajan sekä kymmenen muun jäsenen edellytetään vastaavan yhdistyksen asioiden hoidosta sekä omaavan toimintaan liittyvien asioiden erityistä tuntemusta. Hallituksen jäsenet valitaan kukin kolmeksi vuodeksi kerrallaan siten, että vuosittain aina kolme, kolme ja neljä on erovuorossa tässä järjestyksessä. Hallitus voi ottaa yhdistyksen palvelukseen toiminnanjohtajan ja muut tarvittavat toimihenkilöt.

 

HALLITUS 2018

Laakso Toni | puheenjohtaja
050 1748
toni.laakso@auragolf.fi

Brandt Jerker | valmennus- ja junioritoiminta
040 525 6298
jerker.brandt@gmail.com

Granberg Reima | kentänhoito
041 532 0005
reima.granberg@ed-design.fi

Gustafsson Sauli | kiinteistö ja rakennus
0500 781 931

Kakko Maarit | markkinointi ja tiedotus
040 356 6816
maaritkakko6@gmail.com

Kanervo Kari | kapteeni
050 538 3615
kari.kanervo@turku.fi

Lahti Aki | klubimestari
044 977 8040
akilahti@icloud.com

Löfgren Kenneth | senioritoimikunta
0400 520 267
kenneth.lofgren@calto.fi

Rosenberg Peter | kilpailu ja tasoitus
040 516 6759
pe.rosenberg@gmail.com

Suominen Jari | varapuheenjohtaja, talousasiat
050 448 5515
jari.suominen@jasuinvest.fi

Vilander Micaela | naistoimikunta, naisten kapteeni
040 555 1231
micaela.vilander@pinus.fi