AURA GOLF RY:N HALLITUS

Seuran yhdistysmuotoisuus takaa, että kaikki jäsenet voivat yhtäläisesti vaikuttaa seuran asioihin vuosikokouksessa, jossa valitaan uudet hallituksen jäsenet sekä käsitellään seuran toimintakertomus ja -suunnitelma sekä vahvistetaan seuraavan kauden jäsenvelvoitteet.

Yhdistyksen hallitukseen valittujen puheenjohtajan sekä kymmenen muun jäsenen edellytetään vastaavan yhdistyksen asioiden hoidosta sekä omaavan toimintaan liittyvien asioiden erityistä tuntemusta. Hallituksen jäsenet valitaan kukin kolmeksi vuodeksi kerrallaan siten, että vuosittain aina kolme, kolme ja neljä on erovuorossa tässä järjestyksessä. Hallitus voi ottaa yhdistyksen palvelukseen toiminnanjohtajan ja muut tarvittavat toimihenkilöt.

 

HALLITUS 2021

Koskilahti Ahti | puheenjohtaja
040 822 3125
ahti.koskilahti@auragolf.fi

Granberg Reima | kentänhoito
041 532 0005
reima.granberg@ed-design.fi

Gustafsson Sauli | kiinteistö ja rakennus
0500 781 931
sauli.gustafsson@minera.fi

Haaslahti Ville | talousasiat
040 900 1562
ville.haaslahti@hidex.com

Joenperä Veikko | senioritoimikunta
050 366 6101

Kulmala Petri | valmennus- ja junioritoiminta
040 721 6524
kyne.kulmala@gmail.com

Lahti Aki | klubimestari
044 977 8040
akilahti@icloud.com

Lehtinen Harri | markkinointi ja tiedotus
0500 522 891
harri.lehtinen29@gmail.com

Oinonen Jane | naistoimikunta, naisten kapteeni
050 501 4576
jane.oinonen@gmail.com

Rosenberg Peter | kilpailu ja tasoitus
040 516 6759
pe.rosenberg@gmail.com

Savolainen Tommi | kapteeni
040 525 9787
tommi.savolainen@me.com